VEDOUCÍ

Táborovými vedoucími jsou členové folklorních souborů nebo cimbálových muzik na Uherskohradišťsku, kteří mají pedagogické zkušenosti a dále zkušenosti s vedením dětských kolektivů.

tento seznam není konečný

JAKUB ŠPALEK

Kuba vyučuje na Základní umělecké škole v Uherském Hradišti, je primášem Cimbálové muziky Pentla a vedoucím dětských cimbálových muzik – CM Omladinka, CM Šáteček a Mladé CM z Osvětiman.

Své volné chvíle tráví s dcerkou Dorotkou a mimo to, jako hlavní vedoucí také iniciuje novými nápady, které tábor posouvají vpřed tak, aby se dětem pobyt co nejvíce líbil.

A protože by to sám nezvládl, velké dík posílá všem, kteří ho v jeho práci podporují, nebojí se říci kritiku, anebo naopak pochválit a podpořit.

Ten největší dík za trpělivost a toleranci však věnuje své manželce Bohdance.

Jakub Špalek

IVETA OPLUŠTILOVÁ

Ivet je absolventkou VOŠPgS a SPgŠ v Kroměříži, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. K této škole ji přiměla myšlenka věnovat se dětem, ke kterým má kladný vztah a hlavně ji práce s nimi baví.

Folkloru se věnuje od útlého dětství, kdy její první taneční zkušenosti získala v Dětském folklorním souboru Hradišťánek. Dále při ZUŠ v Uherském Hradišti navštěvovala taneční a výtvarný obor.

Nyní je aktivní členkou Folklorního souboru Cifra Lenky Kraváčkové a své zkušenosti předává jako vedoucí Dětského folklorního souboru Omladinka.

Ve svém volném čase se věnuje hře na klavír a hlídáním půjčených dětí.

Iveta Opluštilová

JAKUB VARMUŽA

Kubu k hudbě přivedli rodiče.

V pěti letech našel v obývacím pokoji na stole housle a tak ho zaujaly, že je do dnes neopustil. Studoval konzervatoř v Brně.

Pedagogickou praxi nabyl a nabývá jako soukromý učitel a také jako učitelská výpomoc na Základní umělecké škole v Kyjově.

Krom klasické hudby lne i k folklóru. Jako malý kluk chodil do folklorního souboru Kyjovánek. Nyní je primášem Cimbálové muziky Dukát.

Jakub Varmuža

ONDŘEJ ŠUPKA

Ondrův záběr činností je vcelku rozmanitý. Je magisterským studentem bezpečnostních a strategických studií, pilotem větroňů a tercášem a uměleckým vedoucím cimbálové muziky Rubáš z Buchlovic.

Základy práce s dětmi si osvojil ve skautu, který navštěvoval bezmála patnáct let, stejně jako při spolupráci s různými dětskými folklorními soubory, které s muzikou doprovázel. Jak ale často říkává, nejvíc práce má s "dětmi" právě v Rubáši, ač jsou všechny tyto "děti" starší než on a některé z nich mají už i děti vlastní.

Ondřej Šupka

ŠÁRKA DOŠKOVÁ

Šárka má vystudovanou speciální pedagogiku a logopedii a pracuje jako asistent pedagoga na základní škole v Dolním Němčí, práce s dětmi jí tedy rozhodně není cizí a jakožto bývalá zdravotnice se o ně umí postarat i tehdy, když je zrovna "den blbec." V současnosti je také jednou z vedoucích Národopisného krůžku Dolněmčan. Tanec patří mezi její neoblíbenější činnosti, následován těsně zpěvem, plaváním, šitím a - jak se po dolněmčansky říká

BÁRZČÍM INÝM.

Šárka Došková

Magdalena Krchňavá

TEXT

Magdalena Krchňavá

Taťána Milošová

TEXT

Taťána Milošová

Lenka Borowská

TEXT

Lenka Borowská

Pavlína Križanová

TEXT

Pavlína Križanová

Mikuláš Araya

TEXT

Mikuláš Araya