VEDOUCÍ

Táborovými vedoucími jsou členové folklorních souborů nebo cimbálových muzik na Uherskohradišťsku, kteří mají pedagogické zkušenosti a dále zkušenosti s vedením dětských kolektivů.

Tento seznam pro letošek ještě není konečný a u jednotlivých vedoucích přibude informace kterých turnusů se zúčastní

PAVLÍNA KRIŽANOVÁ

Pavlína je sociální pedagog. Dříve pracovala na sociálně-právní ochraně dětí v Uherském Brodě, pak byla asistent pedagoga a teď učí v MŠ Boršice u Blatnice. Bývala aktivní členkou Dolněmčanu, s dcerou Ivetkou působila v Dolněmčánku. Volný čas věnuje rodině, sportu, domácí zvěři, šití a zahrádce. Práce s dětmi pro ni není jen povoláním, ale také koníčkem při pořádání akcí pro děti. Láska k folkloru a tradicím ji provází celý život a proto považuje předávání těchto hodnot dětem zábavou a zážitkem za skvělý nápad

Pavlína Križanová

JAKUB ŠPALEK

Kuba vyučuje na Základní umělecké škole v Uherském Hradišti, je primášem Cimbálové muziky Pentla a vedoucím dětských cimbálových muzik CM Omladinka a Mladé CM z Osvětiman.

Své volné chvíle tráví s dcerkami Dorotkou a Klárkou a mimo to, jako hlavní vedoucí také iniciuje novými nápady, které tábor posouvají vpřed tak, aby se dětem pobyt co nejvíce líbil.

A protože by to sám nezvládl, velké dík posílá všem, kteří ho v jeho práci podporují, nebojí se říci kritiku, anebo naopak pochválit a podpořit.

Ten největší dík za trpělivost a toleranci však věnuje své manželce Bohdance.

Jakub Špalek

SABINA BAKOŠOVÁ

Sabča studuje bohemistiku a speciální pedagogiku na MU v Brně. I když se k folklóru dostala náhodou, tak ji stále baví a již sedmým rokem tančí ve folklorním souboru Pentla. Zároveň je také jednou z vedoucích DFS Pentlička. Ve svém volném čase se věnuje četbě, výletům nebo doučování a hlídání dětí.

Sabina Bakošová

MIKI ARAYA

Ahoj, jmenuju se Miki Araya, od 4 let hraju aktivně na housle, v 6 jsem přešel k CM pod vedením Petra Petrů. Ve 13 jsem se rozhodl pro konzervatoř a dva roky jsem se připravoval na housle na které mě i přijali. Ale i po přijetí jsem si řekl že zkusím violu. Teď studuju třetím rokem na Konzervatoři Leoše Janáčka v Brně.

Miki Araya

MAGDALÉNA KRCHŇAVÁ

Magdalénce je 19 let a momentálně pracuje jako asistentka pedagoga na střední církevní zdravotnické škole v Brně. Její velkou radostí je hudba, ke které přilnula už jako malá. Zpívat začala v buchlovské scholičce, později tančila v dětském folklorním souboru Děcka z Buchlovic. Když začala hrát na housle, vytvořila se zde malá skupinka folklorních nadšenců, ze které později vznikla i cimbálová muzika, která tento soubor doprovázela. Letos je to 5 let, co zpívá s CM Pentla z Boršic. Ráda také tančí sportuje, tráví čas s dětmi a v přírodě. Proto se jako vedoucí každoročně účastní letních táborů. Na fokloru má ráda jeho upřímnost a to, jak umí vystihnout lidskou krásu, ale i bolest, která se v člověku skrývá. Je v něm ukryto nespočet příběhů, které nám byly zachovány našimi babičkami a dědečky po dlouhá léta. Myslí, že i proto je tento tábor skvělou příležitostí, jak předat nadšení z něčeho tak vzácného dál.

Magdalena Krchňavá

ŠTĚPÁN KAPSA

K hudbě a folklóru byl vždy vedený od malička díky rodinné folklorní tradici. Všechno to začalo v Uherském Brodě, kde nejprve absolvoval ZUŠ ve hře na housle. Dál pokračoval druhým cyklem ve Starém Městě, který taky úspěšně dokončil. Po celou dobu se také věnoval cimbálové muzice. Hrál asi sedm let v DFS Holúbek. Na střední škole začal hrát v CM Ohnica, kde působí do dnes. Další současnou muzikou je CM Hlaholica, kterou si založili s kamárady ze střední školy. Po střední škole nastoupil na VUT fakultu stavební v Brně, kde nyní studuje.

Štěpán Kapsa

LENKA BOROWSKÁ

Lenka je studentkou speciální pedagogiky a učitelství hudební výchovy. V současné době pracuje jako asistentka pedagoga a učitelka Hv na brněnské základní škole. Na ZUŠ v Uherském Hradišti absolvovala 2 cykly ve hře na klavír a v tanečním oboru. Ve svém volném čase se věnuje sborovému zpěvu.

Lenka Borowská

ZDRAVOTNICE

Monika Talandová

Monika pracuje jako dětská sestra v Uherskohradišťské nemocnici na Dětském oddělení - JIP. K práci zdravotní sestry tíhla už na ZŠ a proto se rozhodla vydat tímto směrem. Má ráda přírodu, turistiku. Většinu svého času věnuje svým dětem a psovi

Monika Talandová

PRAKTIKANTI

Tomáš Falešník

Tomáš Falešník je 17ti letým studentem Obchodní akademie Uherské Hradiště, oboru Informační technologie. Ve volném čase se věnuje hraní na housle a na kytaru (a na jiné různorodé nástroje, které mu přijdou pod ruky). Primuje cimbálovou muziku Omladinka, která doprovází dětský folklorní soubor se stejnojmenným názvem.

Tomáš Falešník

Florián Habarta

Začínal v šesti letech hrát na violoncello, po zhruba osmi letech zjistil, že ho violoncello už tolik nebaví a tak přešel na basu a později začal hrát i na violu. Na kontrabas hraje od února 2016 ale teprve v září 2018 začal navštěvovat ZUŠ. K folklóru ho vedli rodiče už od malička a aktivně se mu věnuje. S folkórem začal už ve čtyřech letech, kdy společně s jeho kamarádem Markem Pavlicou pod vedením Aničky Maděričové zpívali písničku My sme tady dvá. Mezi jeho největší koníčky patří turistika a samozřejmě hudba. Působí jako basista v CM Omladinka a jako kontráš v CM Hlaholica.

Florián Habarta